top of page

איך לדעת שאנחנו במסלול הנכון בחיים?

על פריצות דרך רגשיות ורוחניות


על מנת לעבור את כל שעורי בית הספר האנושי, אנחנו התנדבנו להתהלך על האדמה של מימד 3 עם כיסוי עיניים. אמנם העיניים הפיסיות שלנו פתוחות לרווחה, ועם זאת בתחילת המסע הרוחני, אנחנו כמעט עיוורים למשמעויות והמטאפורות של כל מה שקורה בחוויה הפנימית שלנו.


אנשים שואלים אותי איך אפשר לדלג על שיעורים או לדעת מראש מה יהיו ההשלכות של כל פעולה שלהם. כמובן שזה לא מתאפשר.


כשאתם בונים פאזל, אמנם יש לכם את התמונה הסופית על האריזה, אבל אתם לא תצליחו לחבר את הקומבינציות של כל החתיכות שנמצאות בערימה. בפועל, יהיה עליכם להתחיל להציב את החלקים ולראות בניסוי וטעיה - מה תואם למה.


אותו הדבר עם החיים שלנו בתוך הגוף האנושי. היעד הסופי הוא הארה ויציאה מהקארמה של כדור הארץ. זה ברור. יחד עם זאת, לחיים האנושיים יש הרבה יותר קומבינציות אפשריות מחפיסת פאזל. אנחנו יכולים להשתמש כמה שאנחנו רוצים בהיגיון, באינטלקט, באמונות שחינכו אותנו להזדהות איתן, וגם אם ננסה לחשוב כמה שלבים קדימה בחיים, שום דבר מכל זה לא ייתן לנו לראות את התמונה המלאה, עד שנתחיל לבצע פעולות קונקרטיות של שינוי.


באופן כזה, התמונה אף פעם לא יכולה להיות בהירה, או במילים אחרות, אנחנו לא יודעים אם אנחנו נמצאים בכלל במסלול הנכון, עד שאנחנו לא מתחילים להרכיב את הפאזל, או לצורך ענייננו, ליישם פעולות כלשהן, ובזכות זה, להתחיל לראות את התמונה הגדולה - תוך כדי התהליך.


כלומר, שבירה של מחסום נעשית בעיקר כשאנחנו נהיים ערים לכך שהלוגיקה שפיתחנו, עולם הנחות היסוד והוודאות שלה ייחלנו, כל אלה הביאו אותנו לקצה יכולתם, ואמנם התרומה של הגיון וביטחון היא קריטית עבור התפתחות רוחנית עבור שחרור מהישרדות, המהות של המסע הרוחני היא לצאת מתוך אותם המגבלות ולגלות את עצמנו מחדש פעם אחר פעם.


אנשים שמתקשים לקחת צעד עבור שינוי בלתי נמנע, מוצאים את עצמם שוב ושוב בתקיעות כלכלית וחברתית, אפילו כשהם מזהים את הצורך בשינוי.


יחד עם זאת, אם נותנים לעצמנו לטבול בתוך אי וודאות, בזמן שיש לנו אמונה עצמית ואינטואיטיבית לכך שאנחנו נמצאים בשביל הנכון, אז המציאות מתחילה להגיב אלינו בכל מני אופנים.


הדרך לדעת האם אנחנו באמת בדרך הנכונה, היא להיות מודעים להתרחשויות הפנימיות והחיצוניות, שינויים שקורים או לא קורים, סביב אותה הדרך. אם אתם רואים כל אספקט בחיים כמטאפורה, אתם תגלו שאתם רדאר של שיעורים רוחניים, שאת חלקם קל מאוד לזהות, וזה נותן לכם את האפשרות המדהימה - לבחור לעשות תיקוני סטיות תקן.


כשהתחלתי לעשות פרוטוקול תת מודע על אנשים, התדריות שלי לא רק שלא אפשרה לכתוב על זה, אלא גם להיות מאוד ספקן, לגבי כמה רחוק אני יכול לקחת את זה.


למשל, אני יודע שתת המודע והמדריכים יכולים לענות על כל שאלה של לקוח. אבל האם תת המודע של בן אדם אחד, יכול לענות על שאלות של אנשים אחרים, מבלי שתהיה לו היכרות מעמיקה איתם? האם אני יכול לעשות את הפרוטוקול הזה בצורה קולקטיבית, בזמן שאחרים צופים ומקבלים תשובות על החיים הפרטיים שלהם?


איך אדע האם אפשר לעבור את המשוכה הזאת, מבלי לעשות אותה בחוויה ישירה? אין שום דרך כזו, ולכן הייתי צריך לעשות את זה למרות החשש. אם לא הייתי מנסה, לא הייתי יכול לדעת שזה באמת עובד.


אחרי הכל - זו המהות של המסע הרוחני. אם אתם נמצאים בעמדה שבה אתם כבר יודעים הכל על החיים האלה, בגלל כמה תארים, אמונה קולקטיבית אוסיפורי סבתא, אתם סיימתם את המסע הרוחני עד הגלגול הבא, אבל במקרה כזה לא תהיה השלמה של שיעורי קארמה.


וזו נקודה מאוד חשובה. במסע הרוחני אתם תפגשו הרבה אנשים, וכל אחד מהם יגיב אליכם דרך עולם האמונות, הטראומות והכישלונות שלו. אנשים אוהבים לאשש את האמונות שלהם, ולכן כל מה שלא נמצא בהלימה אינטלקטואלית כזו - יחשב כפסול עבורם, וזה בסדר גמור לראות אנשים מתנצחים אחד עם השני.


אבל אתם יכולים לעשות משהו אחר. במקום לשמוע את התנצחות אנושית שלא מובילה לשום מקום, אתם יכולים להיות מודעים שכל התנגדות חריפה כזאת, נובעת מעולמות של כאבים, טראומות ואכזבות שלא שייכות בפועל אליכם. אלה אנשים שכבר יש להם "אמת", ועם אותה ה"אמת" הם נכנסים לעוד ועוד מלחמות. תנו להם להילחם - זה המסע שלהם ואסור לכם למנוע מהם היום, את מה שילמד אותם מחר.


אם אתם רוצים לגלות האם אתם נמצאים במסלול הנכון מבחינת מקצוע, רעיונות ואנשים, רק תשימו לב אילו סיטואציות קורות קונקרטית בחוויה הפנימית והחיצונית שלכם. האם המציאות מתגמלת אתכם או ממשיכה להערים קשיים אכזבות והשפלות.


אותו הדבר עם אנשים אחרים. הם יכולים לדבר ולדבר אבל המסר שלהם תמיד מעורב מבחינת התוכן, ומה שקורה קונקרטית עם החיים שלהם. אין הלימה תדרית בין המוח לרגש, ולכן הם נמצאים בקונפליקטים שלא מובילים אותם לשום מקום.


הדרך הטובה ביותר כדי לראות האם אתם במסלול הנכון עם בן אדם מסוים, זה לראות איך הוא חי בפועל, האם הוא נעים ביום יום כמו שהוא מדבר. איך אחרים מגיבים אליו, האם המציאות מתגמלת אותו, האם הוא מייצר את מה שהוא מדבר עליו בפועל.


העין השלישית נפתחת לפעולה, ברגע שאתם מתחילים לזהות את המטאפורות האלה. זו הדרך האמיתית לראות, לחשב מסלול חיים מחדש, לשחרר כאב רגשי ולהשלים שיעורי קארמה.


** בתמונה - פרוטוקול תת מודע קולקטיבי - שבו התת מודע נותן הכוונה לאנשים מסביב (שנמצאים מחוץ לפריים)


 

אנחנו מזמינים אתכם להגיע ולהתנסות בסדנאות ההתנסות שלנו,

ללמוד עוד על השיטות שלנו,

או לקבל עוד פרטים על הליווי האישי של בית המימד הפנימי.7 צפיות
bottom of page