top of page

אנשים שואלים אותי אם העבודה הרוחנית שלי תהרוס להם את החיים

אני עונה להם ש: "כן כמובן, זה יהרוס את כל מה שחשבתם לגבי החיים ולגבי עצמכם, ורוב הסיכויים שיהיו שינויים גדולים שלא ציפיתם להם." זה מה שקורה לאנשים בפועל ועבור השינויים האלה הם בסופו של דבר מגיעים אלי, גם אם הם חושבים שהם הגיעו להתנסות בטכניקה כזאת או אחרת שאני מציע. הטכניקה זה רק הסיפור.


הדבר הראשון ביותר שצריך לעבוד עליו עבור השינויים האלה, הם טראומות ואיזון כימי. אבל מה טראומות משרתות בהתעוררות הרוחנית ולמה האגו לא רוצה שתשחררו אותן?


כולנו חווים טראומות שמקורן בחיים האלה או קארמות קודמות. מהרגע שהמערכת נהיית טראומטית, כל החיווט הכימי, ההורמונים, מנטלי, רגשי, כולם משתנים עד לרמת התא ובאופן קבוע, תופסים מקום ברקמות ורקמות החיבור, משפיעים על כל רבדי החיים החל מאמונה או ספק עצמי, פחד, כעס, מערכות יחסים זוגיות וחברתיות, תעסוקה, זימון שפע, בחירות מזון ועוד.


טראומות נעות ממנעד קל, שבו התת מודע מושפע ממילים, אשמה, מתח מצטבר או אירועים משפילים ועד המנעד הקשה של פוסט טראומה מורכבת, מקרים של אלימות, אונס, מוות של קרובים, פירוק מערכות יחסים ומשפחות, קריסה כלכלית ועוד.


כך או כך, כל עוד יש משהו שאתם לא מאפשרים לעצמכם רגשית, כל עוד יש ספק עצמי, פחד, כעס, אכזבה - יש לכם טראומה כלשהי במערכת שדורשת תשומת לב ושחרור. הבעיה היא שמערכת הבריאות הקונבנציונלית כמעט ולא מספקת כלים כדי להתמודד עם טראומות של בני אדם, שלא לדבר על לרפא אותם ולכן הם פונים לפתרונות הפארמה על מנת להקהות את הסימפטומים, בשילוב של טיפולי פסיכולוגיה, וזו הבעיה השניה, מאחר שאי אפשר לדבר טראומות החוצה.


כאן בדיוק נופלות השיטות הקונבנציונליות שמנסות לתת מענה לבעיה. אי אפשר לדבר את הטראומה החוצה, אי אפשר להבין אותה החוצה אינטלקטואלית. אפשר לנסות להסתיר, אבל אי אפשר לשקר לעצמנו, מאחר שזה משפיע על כל רבדי החוויה.


כשאנשים מגיעים אלינו לליווי, הם כבר עברו את כל שיטות הטיפול שהמערכת מציעה, שנים של מפגשים שלא גורמים לשיחרור קונקרטי, אלא מעלים את הכאבים למודע בכל שיחה מחדש.


למזלנו גוף האדם זו טכנולוגיה, ולכן אם אתם יודעים את כפתורי ההפעלה הנכונים, אתם יכולים להתחיל להשתמש בגוף שלכם כמו כמונה, וליישם מכאניקות ספציפיות ש כדי לשחרר טראומות בצורה חד משמעית, יש צורך בשילוב של מכאניקות סומטיות.


אבל - קל יותר לכתוב מאשר ליישם. פרקטיקות סומטיות משחררות את הרגש התקוע מהשורש, ובשביל האגו שלנו זו בעיה גדולה, כי זה אומר שהסיפור, הנרטיב והזהות שהאגו טיפח שנים על גבי שנים, כל זה הולך לקרוס ולהעלם, זה אומר שמשהו מהאגו הולך למות ולקרוס גם.


כשהאגו מבין את זה, הוא מנסה לעשות את כל מה שהוא יכול, כדי לדחות, להימנע, לבטל או להסיח את הדעת מספיק חזק, ובצורה מספיק מקורבנת, שחלילה לא נבצע פרקטיקה כלשהי. זו הסיבה שהרבה אנשים שנכנסים לתהליך הרוחני כלשהו - חווים התנגדויות. מפחדים לראות את הצד השני, מתקשים לשחרר אחיזה, חוששים מחוסר וודאות, נשענים על קונספטים, אמונות וויברציה ישנה, שמחזירה אותם בלופ לאותם החיים, אותו השפע ואותם הזימונים.


זה לא משנה אם משנים גאוגרפיה, בני זוג, עבודות, הטראומה הולכת אתכם כמו צל, נותנת ביטויים של דרמה, כעס והתקפלות רגשית, גם כשבפועל אין שום דבר שמתרחש. זה קורה בגלל שטראומה נועלת את היכולת לחוות כאן ועכשיו. אנשים לא מרגישים בנוח עם הווה, הוא אמורפי מדי ואין בו צורך או השענות על הזהות.


ההווה לא משאיר הרבה מקום לאגו, ולכן הוא מושך את האינטלקט לעבר נוסטלגי או טראומתי, או לעבר עתיד חרדתי שבו שום דבר אף פעם לא מצליח, וכל השליחות נשארת במגירה עד לגלגול הבא.


בנוסף, כשאנחנו מתחילים להרגיש בנוח עם ההוויה שלנו ללא עבר ועתיד, זה בדיוק המקום שבו אנחנו מודעים וכנים לגבי מי שאנחנו, מה אנחנו עושים עם עצמנו, איך אנחנו רוצים לחיות באמת, זה בדיוק הרגע שאנחנו מרגישים בשלים לעשות שינויים גדולים בחיים.


טראומה יכולה להימשך מאגו לאגו דרך קארמה, גם אם אין קשר גנטי בין הגלגולים. כבר חוויתי כמה וכמה לקוחות שמושכים לחיים האלה, את השיעורים שלא צלחו בחיים הקודמים. זה אומר שיש צורך לעבור תיקון ולעמוד באתגר פעם נוספת, אחרת הקארמה לא משתחררת.


צליחה של שעורים נשמתיים כאלה היא לא קלה, ויכולה להיגרר על פני גלגולים רבים, שכן המציאות והמדריכים בוחנים אותנו ברגעים הלא נוחים, דרך קשיים, קונפליקטים וטראומות, האם שחררנו את הדפוס, האם אנחנו פועלים בכנות, או שזה אותו הדבר בשינוי אדרת.


אם אתם מקבלים לרגע את התובנה ששום דבר בחיים שלכם לא קורה בצורה רנדומלית, ואת זה שאתם בחרתם להיות במסע הזה, עם כל הקשיים, הדילמות, האובדן והאתגרים, בפרספקטיבה כזאת אתם יכולים גם לקבל את התובנה, שאתם צריכים את השחור בדיוק כמו שאתם צריכים את הלבן. בגלל ש"נוח" לא מביא אותנו לצמיחה, המימד התלת מימדי חייב דילמות טרנספורמציה כדי שתעשו את מסע ההתעוררות שלכם.


"אבל למה זה קורה לי - מה רוצים ממני בכלל"

כל אחד מאיתנו מקבל את השיעורים שמתאימים לו, לפי הסטנדרט הרגשי שבו הוא מתפקד. היקום זומם בעדכם, ולכן מעניק לכם שעורים בתקווה שהפעם תבינו את המטאפורה, ותעשו שינויים קונקרטיים שלא הצלחתם לעשות לפני.


מפרספקטיבה של אגו זה נראה לא הוגן, אכזרי, מיותר, אבל מפרספקטיבה נשמתית זה לא יותר מנחוץ.


כשהתעוררות רוחנית מתחילה להירקם בחוויה הפנימית, האנרגיה מבינה את עצמה כאנרגיה, ובמינה את האגו כרכב. מעבר למטאפיסיקה ואינפורמציה עשירה יותר, נוצר הצורך לשינוי ושחרור קארמה וטראומות מהחוויה הזאת ומהקודמות, וכך אנשים מגיעים לפורטלים ושערים של עבודה אנרגטית, שתשחרר את כל הטראומות מתוך המערכת, בין אם הן יושבות על רקמות, רקמות חיבור, או מייצרות כל מחלה או דפוס פיסיולוגי או פסיכולוגי שלילי.

גיל גייחמן ודור שמאי בטיפול


איך משחררים טראומה?

קודם כל צריכים להיות מודעים לכך שיש טראומה, יש חוסר כלשהו בחוויה, אתם לא מרגישים כמו שהייתם רוצים להרגיש ואתם לא מבינים למה, אתם לא מצליחים לייצר או להפיק את מה שאתם חולמים עליו, אתם מונעים מעצמכם, דוחים מעצמכם, מסיחים את עצמכם מלעשות משהו מאוד כנה בחיים.


ראשית, צריכה להיות כוונה לשחרר, ואם אנחנו באמת רוצים שזה יעבוד, זה צריך להיות דרך חוויה ישירה ולא דרך קונספטים. הנשמה מבינה שלא מדובר בטיפולי פלסטר, רק כדי לחזור שוב לדפוסים הקודמים. אלא שיש צורך בשינוי החיים והמציאות עצמה מהשורש.


לשחרר טראומה זה לא פשוט, לא נוח, ולא תמיד נעים. זה אומר שצריכים לעבור באותו הגשר שחצינו בזמן הטראומה, רק שעכשיו אנחנו נצטרך לחצות אותו בכיוון ההפוך, ולהתעמת אחת ולתמיד עם מה שקרה. העימות לא צריך אף פעם להיות אינטלקטואלי, שכן אנחנו מכניסים אנשים לטראנס, ושם דרך עבודה אינטנסיבית של נשימה, רעד, לחיצה על רקמות, אנשים נכנסים לגלי מוח איטיים יותר, חווים את הנרטיב הטראומטי אבל במקביל משחררים אותו רגשית באופן חד משמעי.


אז כמה מפגשים צריך כדי לשחרר טראומות?


אם אתם צריכים טיפול נקודתי כדי להקל בסימפטומים, ובו הזמן לחזור לחיות חיים לא מודעים, התהליך הרוחני והסומטי הוא לא עבורכם. כמו שכתבתי, לא מדובר בטיפול נקודתי אלא בשינוי החיים, דרך טרנספורמציה רוחנית מלאה.


האפקטים מתחילים לפעול מהר, כל עוד אתם בכוונה כנה לשחרר ולתרגל בצורה עקבית, ואני כותב ספציפית "כוונה" ולא "ציפייה", מאחר שכל אחד מגיע עם חיווט רגשי אחר, היסטוריה שונה, נסיבות שונות וכו', מה שאומר שתהליך השחרור, כמו תהליך של התעוררות, זה אישי לכל מקרה.


הנשמה והמדריכים רוצים להזכיר לכם שאתם נמצאים כאן בשליחות, לשרוף כמה שיותר קארמה ולבנות כמה שיותר דהרמה. כדי שתעשו את זה, הם מסעפים את הסיפור שלכם בנסיבות, אנשים ותוכן, שיפתחו בכם את הכמיהה להיזכר, לשחרר ולחיות לפי הרצון הנשמתי.


האגו לעומת זאת, רוצה להכניס אתכם לספק בלתי מוגבל, פחד משינויים, סקפטיות, ציניות, ובמיוחד כעס, כשהפערים של מה שרציתם בחיים לבין מה שקורה בפועל, מתחילים לגדול.


טראומות וקונפליקטים הם מסע הלמידה שלכם. הם משרתים את האבולוציה הנשמתית. שחרור של טראומות מגיע בנקודה שבה יש ניצוץ לעשות שינוי, לשחרר דפוסים, ולהכשיר את עצמכם בפרספקטיבה אחרת לגמרי של חוויה אנושית.


דרך שחרור של טראומות, אנחנו שוברים את חומות האגו המתנגד והמושפל, פותחים דלתות של פוטנציאל חדש, מעלים את הויברציה הרגשית שלנו, ומתחילים ליישם אינטואיציה נשמתית על חשבון לוגיקה אגואית. המכניקה היא פרקטית, מהירה, אינטנסיבית והכי חשוב זמינה מכל מקום ובכל זמן, ללא התערבות של תרופות או תרפיה באמצעות שיח.


שחרור טראומות הוא הדבר הראשוני ביותר במסע הרוחני, מעניק את האפשרות לחשוב, להרגיש ולפעול בצורה כנה, פתוחה ולא מתגוננת. מספיק שתשחררו טראומה אחת מכל הרפרטואר שלכם, וזה כבר ישנה את החוויה החיצונית שמוקרנת אליכם. תשתמשו בפרקטיקות כדרך חיים וכל העולם שלכם יתהפך.


 

אנחנו מזמינים אתכם להגיע ולהתנסות בסדנאות ההתנסות שלנו,

ללמוד עוד על השיטות שלנו,

או לקבל עוד פרטים על הליווי האישי של בית המימד הפנימי.

גיל גייחמן

11 צפיות
bottom of page