top of page

האם רוחניות תקנה לנו לחם במכולת?


אינטואיטיבית אנחנו מותנים לחשוב שפרקטיקות רוחניות הן מורכבות, לוקחות הרבה זמן מהחיים, ולא רק שזה בזבוז זמן, רוחניות גם לא מספקת לנו שום עונג חומרי.

וזו האמת. רוחניות לא קיימת כדי להיות חומר, אחרי הכל זו רוחניות, וככזאת, היא עוסקת בכל מה שלא חומרי.

מצד שני, רוחניות זו הקרקע שעליה ניתן להפוך רעיונות לחומר, באופן הרבה יותר מהיר מכל פרקטיקה אחרת.

בגלל שהמציאות והתפיסה שלנו, זו תמיד נגזרת של המצב הרגשי שבו אנחנו קיימים בכל רגע נתון, מספיק שקרו לנו כמה מקרים בחיים שבהן הגוף שלנו נכנס למתח קיצוני, ובאופן טבעי האורגניזם מתחיל לייצר חומות ומגדלי קלפים, שמשרתים את האגו בכך שהן כביכול שומרים עליו מפגיעה נוספת, אבל בפועל מה שקורה זה שהחוויה נהיית מוגבלת, מפוחדת ומלאה בספק ותסכול.

אם אין לכם את הכלים להשתחרר מכאבי עבר וכל הדפוסים שהם יצרו, כלומר, אם התקיעות עדיין מנהלת אתכם, כמה חומר אתם חושבים שתצליחו להפיק מעצמכם?

כל מה שאתם רוצים לעשות עם עצמכם בחיים, תלוי - לא במידע, תעודות או בכלים שצברתם, אלא ביכולת שלכם להכיל את המידע רגשית וליישם אותו על אמת. במילים אחרות, לידע אין משמעות אם אתם לא משתמשים בו.


אז איך אנחנו מייצרים חומר? היום יש הרבה סוכנים של חיים טובים, יועצים, אושיות, משקיעים, משווקים, מקדמי דעה, או מוסדות של לימודי טיפול כאלה ואחרים.

כולם מציעים בסופו של דבר טכניקות לצבירה של שפע בדרך כזו או אחרת. מי שהולך לפי התוכנית, יש לו פוטנציאל להגיע ליעדים שהובטחו.

אבל כמה מתוך מסיימי התוכנית באמת מגיעים ליעדים האלה? כל חניך כזה נושא איתו סיפור חיים, היסטוריה, מערכת עצבים שמתפקדת בצורה ששונה מאחרים, זהות, טראומות וכו'.

אם לאף אחד מהחניכים אין כלים כדי לשחרר את עצמו עד לכדי אפקטיביות מוחלטת, במקרה הזה, רק אלה שלא ספגו טראומות קשות מדי בחיים, יהיה להם את הסיכוי ליישם את התוכנית. השאר, הרוב, לא יצליחו להתמיד כי עמוק בפנים, בגלל כל מה שהם עברו, הם לא מרגישים שבאמת מגיע להם להצליח, וזה לא משנה מה הם ילמדו וכמה תעודות הם יצברו בתהליך.


גיל גייחמן רוחניות פרקטית

אתם לא מה שאתם חושבים שאתם

הנוכחות שלכם היא הרבה יותר מגוף במרחב תלת מימדי.

גוף תלת מימדי שמזדהה עם צורות בחלל, אף פעם לא יכול להגיע לרמות של תדר רגשי גבוהה. אין לו את הכלים להרגיש שמחה, ולכן הוא יבחר את המקביל הרקוב של השמחה, את הצל שלו - עונג.


המסע לסיפוק העונג קורה כשאנחנו תלויים לגמרי בגירויים חיצוניים שיספקו לנו את הטריגרים הגופניים. הבעיה היא שאם לוקחים מכם את הגירוי החיצוני, זה יוביל לקריסה רגשית, וזה גם השקר הגדול של העונג.

כדי לייצר שמחה אנחנו לא צריכים גירויים חיצוניים. שמחה תמיד מגיעה מבפנים. וככל שאתם נותנים לנוכחות האמיתית שלכם יותר ביטוי בחיים, אתם לא רק צוברים אנרגיה ושמחה, אתם גם משרתים את הקיום והמציאות בצורה הטובה ביותר, והדרך הטובה ביותר להגיע לשם, אלה פרקטיקות רוחניות אמיתיות.


תחשבו שאם שחררתם טראומה שתקעה אתכם בעבר, החזרתם לעצמכם את היכולת לפעום בצורה תקינה בחיים, וזה שינה את הכל. כל המגבלות המנטליות שלכם הוסרו. האם הרוחניות עזרה לכם כן או לא? אם אתם לא מזדהים יותר עם חוויות עבר כואבות, ואתם פעילים ונוכחים בחיים שלכם בכל רגע נתון, האם זה עוזר או לא?

אז מה הפרקטיקות הרוחניות עושות? הן היחידות שגורמות לנו לייצר מרחק בין מי שאנחנו חושבים שאנחנו לבין מי שאנחנו באמת, הן מעלות את התדר הרגשי שלנו, בעזרתן אנחנו לומדים לנהל את המערכת הפנימית שלנו, וזה משנה את האיכות של כל מה שאתם עושים ומפיקים מעצמנו.

בתהליך הרוחני אנחנו מתכנסים ועושים עבודה פנימית, ואז כשאנחנו יוצאים בחזרה אל העולם, אנחנו מביאים איתנו משהו אחר לגמרי.

אז האם רוחניות תקנה לכם לחם במכולת? ובכן, אם כל מה שאתם עושים תלוי ברגש שלכם, ואתם יודעים איך לתפעל את עצמכם בצורה עצמאית, כך שאתם מנקים ומשתחררים מכל מגבלה נפשית - אז כמובן.

אבל רק אם אתם מוכנים להיכנס לתהליך אמיתי של הקרסת אגו, שינער את המציאות שלכם בדרך שלא הכרתם עד היום. רוחניות עושה פלאים רק למי שמשתמש בה , ומבין את עצמו דרכה, לא בצורה חומרית, אלא רגשית.

ברגע שאתם יודעים איך לכוונן את הרגש שלכם, אין שום דבר שלא תצליחו להשיג בחיים האלה.

 

אנחנו מזמינים אתכם להגיע ולהתנסות בסדנאות ההתנסות שלנו,

ללמוד עוד על השיטות שלנו,

או לקבל עוד פרטים על הליווי האישי של בית המימד הפנימי.

גיל גייחמן רוחניות פרקטית יושב בחוף הים עושה מדיטציה

24 צפיות
bottom of page