top of page

המשמעות הרוחנית של עץ ומשפחה נשמתית

בתפיסה תלת מימדית, עצים הם לא יותר מחפץ דומם בנוף שמסונן אינטואיטיבית מהחוויה. ההעמקה הקונבנציונלית שניתנת לבני האדם לגבי עצים, היא שהם יודעים לספוג פחמן ולשחרר חמצן, הם מייצרים פירות מסוימים ולכן יש להם משמעות.


אם נעמיק מעט יותר, אל תוך פרספקטיבה 4 מימדית, אנחנו נזהה עצים כישות חיה, שיודעת לתקשר עם עצים אחרים מאותו הזן דרך נטוורק תת קרקעי, כמו למשל להעביר מידע על טורפים, וכך העצים מסביב יכולים לפתח קוצים או לגרום לפירות להיות תפלים. עצים יכולים גם לנדוד ממקום למקום, אבל המעבר שלהם איטי מדי עבור בני אדם לקלוט או להתעניין. בגלל שמתעוררי תודעה מוצפים באור מכל כיוון תיאורטי ופרקטי, המסע הרוחני האינטנסיבי לא מאפשר התמקדות ספציפית בתופעות.


מתוך פרספקטיבה 5 מימדית, אנחנו נכיר בעץ כישות אנרגטית עם חיבור עמוק לפלנטה, ועם משמעות קריטית ביצירה ושימור של הרמוניה אקולוגית. מתוך תודעה כזאת, עצים מקבלים את מלוא האהבה, הטיפוח והפוטנציאל להמשיך לגדול בסינרגיה עם הסביבה וללא הפרעות, מלבד היבט אסתטי. אנחנו מכירים בכך שלכל עץ יש תכונות ומשמעות.


מתוך פרספקטיבה של מימד 6 אנחנו נוכל ליצור מינוף, בידול ושדרוג של תרכובות עץ עבור טובת הכלל. אם כלל האנושות תופסת את המציאות מתוך הרובד הזה, היא יכולה לפתור את בעיית הרעב תוך כמה שנים דרך שתילה עצמאית של עצי פרי בכל רחבי הארץ, ולא רק בשטחים חקלאיים. מתוך פרספקטיבות של מימדים 3 ו 4, אין שום הגיון לשתול עצי פרי בכל מקום, מהפחד בפגיעה במפעלים לענף החקלאות.


יחד עם זאת, מימד 5 הוא השלב שבו אנחנו מוכוונים דרך הלב, ומתוך אינטואיציה נשמתית. כשכלל האנושות תעבור תודעה של מימד 5, מערכות שלמות שנוצרו כאג'נדה ריכוזית יקרסו, ובמקומן יקומו עסקים ישירים. בתודעה של מימד 6, האנושות יכולה ליצור שילוב של שתילה עצמאית, וענף חקלאות שמתקיים עבור אלה שאין להם רצון לצאת למסע קטיף ברחובות. בגלל שהאגו קורס במימד 5 ונוצר סטנדרט רגשי חדש בחוויה, לא יהיה תרחיב אפוקליפטי של אנשים שמסתערים על עצים בכוחניות עבור פירות.


אבל כל אלה הם פרשנויות ארציות ואסטרטגיות טכניות לגבי עצים.


מה אנחנו יכולים ללמוד על המטאפיסקה מאחורי עצים, על המשמעות שלהם בחיים ובחוויה שלנו, מה הם באו ללמד אותנו באמת?


במדיטציה תוקשר: אם נעמיק לתוך מימדים מעוכלים יותר ודחוסים פחות, אנחנו יכולים לגלות שעץ הוא אפקט של צמיחה של יחידה פלנטרית שהגיע לשלבי מוכנות, וכך, כשהאדמה מתחילה להצמיח עצים, הפלנטה הופכת להיו כזו שיכולה לתקשר אורגנית עם מה שקורה סביבה, ממש כמו תא או מולקולה או נויירון שצריכים להיות מסונכרנים עם שאר המערכת, על מנת לתקשר ולבצע את השליחות שלו. חוויתי את הנויירון עצמו הוא כמקור שמחזיר בתוכו את שורשי הבריאה, והאקסון שיוצא ממנו הוא כמו גזע עץ ארוך, שמשדר אינפורמציה לשאר הנויירונים.


יחד עם זאת, השיעורים האמיתיים שעצים מלמדים אותנו הם רגשיים, רוחניים ונשמתיים.


בהיבט הרגשי - אנחנו לומדים מעצים דרך הפגיעות שלהם. זה כמעט פיוטי שעץ מחזיק את הענפים שלו כלפי מעלה, ומאפשר לעצמו מצב של חשיפה מלאה. כשאני מתרגל עם אנשים צ'י קונג סטטי, התנוחות שבהם הידיים עולות כלפי מעלה כענפים, תמיד מייצרות אפקט רגשי חזק על הגוף, רק הודות לכך שאנחנו מאפשרים לעצמנו להיות בתנוחה פגיעה.


בהיבט הרוחני - דרך תפיסה רב מימדית, אנחנו נהיים מודעים לכך שעצים מלמדים אותנו איך לעשות מדיטציה בצורה נכונה. כשאנחנו נכנסים למדיטציה עמוקה שבה אנחנו נהיים בהדרגה סטטיים לגמרי, כמו עצים, אנחנו פותחים את עצמנו לאינטרנט אורגני רוחני, שבו אנחנו יכולים להוריד מידע משדה התודעה הכללי, פתיחת תקשור טלפתי, פתיחת הכוונה מול מדריכים רוחניים, מסרים ואינפורמציה על אובייקטים ספציפיים, אינטואיציה והיכולת לראות מטאפורות ועוד.


בהיבט משפחתי - השעורים המאתגרים ביותר מבחינת קארמה, יהיו עם המשפחה הגנטית, והשעורים הרוחניים המאתגרים ביותר יהיו מול המשפחה הנשמתית. אמנם יש הרבה נשמות שמתגלגלות עם אותה המשפחה הגנטית במימד החומר, אבל משפחה נשמתית לא חייבת להתגלם במשפחה הגנטית. ככל שהאבולוציה הנשמתית עולה, יש נשמות שמעדיפות להתגלגל אל משפחה גנטית קארמטית, על מנת לעבור שעורים קארמה, ולמצוא את המשפחה הנשמתית מאוחר יותר במהלך החיים, דרך המסע הרוחני שלהן והיזכרות בשיעורים שיש להשלים.


לכל עץ נשמות משפחתי כזה, יש מקור רוחני מצביר מסויים של מימדים וכוכבים, שמייצר שליחויות אל תוך מימדים דחוסים, על מנת ללמוד איך להתמיר אנרגיה ולהקרין אותה החוצה עבור התעוררות.


מפגש של משפחת נשמות במימד הגשמי, יכול להצית היזכרויות, רגשות קינסטטיים, חלומות, ומגוון סימנים של סינכרוניות, על מנת להצביע על הקשר העמוק שאנחנו מקיימים לאורך הגלגולים, עם המשפחה הנשמתית שלנו, ולהתחיל ליישם עבודת אבולוציה כלשהי, כל צביר והמסע הייחודי שלו.


המשפחה הנשמתית מייצרת חוזים במעמד של נשמות, על מנת לקדם כמה שיותר פוטנציאל עבור מפגשים לכאורה רנדומליים אחד עם השני במימד הגשמי. זה תלוי ברמת ההתפתחות של הנשמה, האם היא מצליחה לראות ולהרגיש את המטאפורות של המפגש הזה, בחוויה הישירה שלה בתור בן אדם.


כך או כך, במהלך החיים במימד החומר, חברי משפחת נשמות מתחברים אחד לשני לפרקי זמן משתנים, על מנת לקדם התפתחות רוחנית בגופים אנושיים. אלה מערכות יחסים משמעותיות שיכולות להמשך כל החיים, בתנאי שחברי המשפחה מזהים ונזכרים בקשר העמוק והקדום שלהם. נשמות שלא מצליחות לזהות את המשפחה הנשמתית שלהם, נשארות בקשרים קארמטיים שבהם אין האצה רוחנית. במידה שהנשמה בחרה להתגלגל למשפחה קארמטית, מציאת משפחה נשמתית היא לקיחת אחריות במסע לנו.


כשאני התחלתי את הפעילות שלי, הנרטיב היה תוכן של התעוררות רוחנית וסדנאות להרחבת תודעה ושחרור טראומות, שבהם אני מייצר פעילות נישתית ואזוטרית, מול כל אלה שמרגישים קריאה להגיע.


מה שלא ידעתי בזמנו, זה שאותן הפעולות הקטנות של יצירה אותנטית שנראו אז מגוחכות, יצרו תהודה אנרגטית מספיק חזקה בשדה התודעתי, כדי שנשמות מהעץ המשפחתי שלי ירגישו וישמעו את הקריאה.


אחד אחרי השני, העץ המשפחתי נגלה אלי בחוויה כקבוצת אנשים מאוד ייחודיים, מאוד מותאמים אלי תדרית, שהגיעו אלי בצורה רנדומלית לכאורה. מורים רוחניים, מטפלים, וכאלה שממש עכשיו בדרך, כל אחד מהם הגיע לאנרגיה שלי או של דור, אבל אחד מהם לא הלך.


הדבר היפה במפגש עם עץ הנשמות, הוא החיבור האנרגטי החזק שנוצר בחוויה, וזה פותח מעבר להשלמת שיעורים וקונפליקטים רוחניים שעדיין קיימים מחוויות קודמות, ומשפיעות על החיבור של משפחת הנשמות היום. קונפליקטים קדומים כאלה, מציתים את ההיזכרות הנשמתית בין חברי העץ, מי היינו אחד עבור השני, מה היו השיעורים שהספקנו ולא הספקנו להשלים, מה השליחות בגלגול הזה, ובמיוחד - מה אנחנו צריכים לעשות על מנת לאחד את האנרגיות שלנו בצורה טובה יותר.


כשאני מסתכל על משפחת הנשמות שלי, אני רואה שכל אחד ואחת מהקבוצה הזאת, נמשך אנרגטית אלי או אל דור. מתוך המשיכה האנרגטית הזו, נוצרו מערכות יחסים קרובות, שמלוות בהיזכרויות ויזואליות, קינסטטיות, תקשור מידע, מדיטציה או דרך תת המודע בצורה ישירה.


בהצצה לאחור, אני מזהה את הפעילות בתחילת דרכי הרוחנית, כזרע שהצמיח שורשים ותשתיות, אך לא יכל להתקדם ללא השלמה אנרגטית של גזע. ברגע שהגזע הגיע בחוויה בדמותו של דור, החיבור הייחודי יצר השלמה אנרגטית ופוטנציאל של ענפים, עלים ופירות. יותר מזה, אני זיהיתי עם עצמי שכל מפגש חברתי שהיה לי עד למציאת העץ, היה תרגול ואימון הכנה למפגש הנשמתי.


עצים טומנים בתוכם מטאפורות מטאפיסיות עבורנו.


1. תפתחו את הזרועות כענפים, תפתחו את הלב ותנו לעצמכם ולאנשים אחרים. תאפשרו לעצמכם לעבור ריפוי רגשי, כדי לתת פתח למעמד של פתיחות מלאה בקרב המשפחה הנשמתית.


2. שבו למדיטציה ותגיעו למצב שבו אתם מספיק סטטיים, כדי להתחבר להכוונה עליונה, אינטואיציה, הקרסת אגו הדרגתית ומידעים.


3. תאתרו את המשפחה הנשמתית שלכם. הם אלה שלא דורשים מכם מאמץ ולא מנקזים מכם אנרגיה. הלב שלכם ישיר ביחד בויברציה הרמונית של קרבה ורגש קדום. הם יאיצו את תהליך ההתפתחות שלכם, בזכות חוזים והסכמים שעליהם החלטתם לפני שהגעתם לבית הספר האנושי.

 

אנחנו מזמינים אתכם להגיע ולהתנסות בסדנאות ההתנסות שלנו,

ללמוד עוד על השיטות שלנו,

או לקבל עוד פרטים על הליווי האישי של בית המימד הפנימי.

גיל גייכמן ודור שמאי יושבים בפארק על ספסל


38 צפיות
bottom of page