top of page

מהם העקרונות שדרכם אני חי?

לפני כמה ימים נשאלתי מה מניע אותי בחיים,

איזו עבודה פנימית אני עושה על עצמי,

על מנת להצליח לתפקד ברמה גבוהה, ליצור

איך אני מעלה לעצמי את רמת המסוגלות והאיזון הרגשי בחוויה


אין לי חוקים בחוויה או רשימה הרמטית של ריטואלים שאני מחוייב לבצע ברגע שאני קם,

ועם זאת אני מצליח לאגד רעיונות לכדי פעילות

ולזמן אלי את האנשים והמשאבים שאני זקוק להם,

על מנת להמשיך להיות שער של אינפורמציה.

אין שום חוק אבל יש עקרונות שדרכם אני חווה את המציאות שלי ומעצב אותה.


ההטמעה של העקרונות והפרספקטיבות

לא רק מאפשרת לי לבטא ולגלם רעיונות לכדי חומר,

אלא להכיל וללמוד מכל תופעה שמזדמנת לעברי,

ללא התנגדות דרמטית, עם פתיחות לשינויים,

ויצירה של אלכימיה פנימית חדשה.


מהם העקרונות הכלליים שדרכם אני חי ועובר את המסע שלי?


עקרון המטאפורה

החוויה נתפסת בעיני כמטאפורה. ריקוד של תדרים וויברציות שמתגלמות בחוויה שלי כאנשים, מצבים, אתגרים, קונפליקטים ואירועים. אבל שום דבר לא שרירותי. אין כזה דבר רנדומלי או לא קשור. הכל מקושר לכל דבר אחר בצורה מדוייקת. גם כשיש מצב או סיטואציה בעייתית, הנרטיב הוא משני לחלוטין, בזמן שהשיעור והתובנות שצריכות להירקם דרך המטאפורה, מקבלות את הבמה הראשית. כל דבר משמעותי שקורה בחיים שלי, הוא סימן ורמז עבור שינוי כלשהו שצריך לצלוח.


עקרון הפידבק האולטימטיבי

עבורי, המדד הטוב ביותר הוא זה שקורה בפועל. לא משנה כמה סיפורים אנשים מספרים לעצמם או לאחרים, לגבי היכולות או התוכניות או כל אלמנט אחר של האדרה עצמית, המציאות שקורית בפועל תמיד חושפת את האמת. אמת היא כזאת, אוהבת לצאת החוצה, וגם אם מנסים להסתיר אותה בצורה לכאורה הרמטית, הפידבק שחוזר אלינו הוא מדוייק, בהתאם לכוונה או לאינטרסים שדרכם אנחנו פועלים.


עקרון הקונספטים

בחוויה שלי, קונספטים קיימים כדי להעניק פרספקטיבות נוספות, העשרה ועומק. הם לא נמצאים קונקרטית בשום מקום, אלא כתבנית מחשבה שמעניקה אור או הסתרה למה שמתרחש בפועל. כל דבר שלא קורה בזמן הווה הוא קונספט, לכן המשמעות האמיתית עבורי, היא להיות מודע לכך שכל קונספט הוא מחשבה, אבל אם אנחנו נצמדים למחשבה, אנחנו מאיצים את הקונספט וזה אף פעם לא סימן טוב. קונספטים נועדו על מנת לתת השראה ולהעביר פואנטות. הצמדות לקונספט זו אידיאולוגיה


עקרון קלט - פלט

כולנו מתפקדים כפלט וקלט של אינפורמציה ברמות שונות. אם אנחנו נופלים לקיצון של קלט בלבד, אנחנו לומדים דרך התבוננות בתוכן או אירועים אך נשארים פאסיביים לחוויה מבחינת יצירה. כלומר אין ביטוי והקרנה החוצה, אלא רק השתקפויות פנימיות בזמן שכל החלומות נשארים במגירה.

לעומת זאת, אם אנחנו נופלים לקיצון של פלט בלבד, אנחנו מייצרים פעולות בצורה לא מודעת וללא התבוננות במה שקורה בפועל. אני מודה שעקב הפעילות שלי, לפעמים גם אני נופל לתוך עשייה ופלט ,אך האיזון יהיה בנקודת האמצע, שבה אנחנו מאפשרים לעצמנו 50% של עשייה ו 50% של מנוחה שהמערכת זקוקה לה.


עקרון אי ידיעה

להיות בידיעה מוחלטת או לפחות לחשוב שניתן להגיע לידיעה מוחלטת דרך גוף אנושי, זו הנחה מאוד יהירה גם לאלה מאיתנו שחשופים לאינפורמציה ארצית ואסטרלית כאחד. בחוויה שלי הצהרת הידיעה מתיימרת להציג קונספטים בצורה בטוחה לכאורה, אך כולאת את התודעה בחומות של ביקורת אל מול כל מה שקיים מחוץ לאידיאולוגיה. אי ידיעה לעומת זאת, זה גשר שמאפשר לסקרנות לצמוח ולחקירה לנסוק. כל דבר הוא תופעה שעליה ניתן להסתכל דרך התבוננות רעננה שאינה מותנית בדעה קדומה. בצורה פרדוקסלית, אי הידיעה תמיד עזרה לי לדעת יותר, מאחר שתמיד הייתי פתוח לעוד פרספקטיבות.


עקרון אי ההזדהות

אמנם יש לי היסטוריה אישית, משפחה, חברים ומידע שלמדתיי או תוכן שכתבתי, אבל העבר לא מעסיק אותי יותר מדי. אני לא מרבה להיזכר או להעלות נוסטלגיות בחוויה לגבי קונספטים שכבר לא רלוונטיים לכרגע. גם כשיש אירועים שמזדמנים אלי, אני אמנם חווה הכל רגשית כמו כל אדם אחר, אבל שכבת ההתבוננות ואי הזדהות ברמת המיקרו, מאפשרת לי לא ליפול לתוך אידיאולוגיות אבסולוטיות ולהישאר עם ספק בריא בכל מידע שנחווה.


עקרון הפיתוח העצמי

הדרך הטובה ביותר להיות פתרון כלשהו עבור אחרים, היא קודם כל לא להיות בעיה עבור עצמי ועבור הסביבה שלי. זה כמו לדאוג קודם כל למסיכת החמצן שלכם במטוס ורק אז לסייע לאנשים אחרים, מאחר שבכל כוונת עזרה, גם כשהיא טובה, חוסר איזון ויכולת פנימית שלנו, לא נותן שום ערך במצב כזה עבור אחרים. זו גישה מאוד חשובה עבורי, מאחר שכל סגירת דלת להתפתחות חדשה, הופכת את החוויה לסטטית, מתנגדת וכזו שנשענת על קונספטים ולא על עשיה וחוויה ישירה.


עקרון העקביות וההתמדה

גם אם אנחנו מעוניינים בפיתוח עצמי, שום דבר לא קורה בבת אחת, או כמו שאני אוהב להגיד, "מי שרוצה הכל בבת אחת, מקבל כלום ובהדרגה". לא הייתי מצליח לייצר שום דבר מעצמי, אם לא הייתה לי את הסבלנות להתמיד ולהיות עקבי בעשיה שלי, גם כשהיו רעשי רקע מהסביבה. יש כל כך הרבה הזדמנויות לשבור את הכלים בכל פעם שיש חוסר הצלחה, אבל זו האופציה הקלה. עבורי נכונות והתמדה מודעת, שמשולבת עם שינוי מתמיד - זה שם המשחק.


עקרון ההתמסרות המודעת

דרך החיים שלי היא מאוד פשוטה. אני יצרתי לעצמי מציאות שבה אני עושה את מה שאני אוהב ואוהב את מה שאני עושה. אני מסור לפעילות שלי ולמשמעות שלה עבור אנשים בצורה מלאה. יצרתי גם מודל מיוחד שבו אני גר בפועל עם אותם האנשים שמייצרים איתי את הפעילות. אני תמיד משתדל לחיות את מה שאני מדבר עליו ובצורה הכנה ביותר שאני יכול, ואם יש פערים כלשהם, המציאות משקפת לי דרך כל העקרונות האחרים.


עקרון האינטגרציה

הארות רוחניות ספונטניות זה לא משהו חדש. זה נותן לאנשים פרספקטיבה חדשה ולפעמים לא נוחה על המציאות. אבל הארות רוחניות ספונטניות כאלה הן לא משחק ילדים ויש להן משמעויות רחבות על התפיסה. ללא הכנה ראויה של הפיסיולוגיה, רעיונות שמתגלים לאנשים בחוויות רוחניות, יכולות לגרום להזדהות עם קונספט או עם אידיאולוגיה משיחית כלשהי, רק שזו לא הפואנטה של ההארה. במידה שיש מערכת שאינה יכולה להכיל את האנרגיה והמידע, אנחנו צריכים להבין שלכל מצב קיצון של שיא, יש גם מצב הפוך של קריסה, וזה תמיד עובד בסייקלים. במצב של תדר נמוך ותודעה לא מודעת, כל אדם שחווה הארה, יכול לקחת את הרעיון שירד בחוויה ולפרש אותו לפי עולם הערכים הנוכחי שלו. זה יכול ליצור כתות, דתות במובן השלילי, אך גם המצאות מדעיות, מיזמים, מוסיקה ואומנות, במובן החיובי. זה בסדר לקבל מידע, אך חשוב לא להזדהות איתו יותר מדי, לראות האם יש בו משהו קונקרטי לחוויה שלכם, והכי חשוב, לייצר איזון וקרקוע עבור הטמעה ואינטגרציה של המידע לעולם החומר.


עקרון היצירה והטוהר שלה

יצירה זה הדבר שמאפשר לבוא לבטא את עצמנו בצורה המצאה והורסטילית ביותר. כשאני לא יוצר אני מרגיש טוב. מיישם את עקרון הקלט / פלט, אך כל עבודת יצירה צריכה ראשית להגיע מכוונה טהורה לעזור ורק אחר כך עבור הרווח או התגמול. עקרון הטוהר מאפשר לי להתחבר לכוונה האמיתית לפני פעולות שאני מייצר בחיים, ולשאות את עצמי, מאיפה הרעיון הגיע ומה הוא משרת.


נעימות פנימית וחיצונית

נעימות פנימית וחיצונית זה מה שכולנו רוצים בסופו של דבר. אנחנו יכולים להגיד כל דבר בצורה אסרטיבית, חדה, נחושה ומושכלת, אך גם נעימה ומכילה. הפעולות שלנו או המילים שאנחנו מוציאים, אף פעם לא צריכים להיות במנעד האגרסיבי. אם התחלתם לכעוס לגבי משהו, האחריות על הכעס היא שלכם. אתם יכולים לפעול בצורה מודעת במקום להגיב בצורה לא מודעת, אבל זה יתגלם רק מתי שהתודעה תכיל, שכל עוצמה מביאה עוצמה נגדית באותה המידה בדיוק.


עקרון האיזון

איזון זה אחד האספקטים החשובים ביותר בחוויה שלי, בין אם מדובר באיזון בין ביטוי ואיפוק, רוחניות וארציות, קלט ופלט, עבודה והרפיה, פעולה והכלה - לכל דבר יש פולריזציה. הדר הטובה ביותר עבורי, היא להיות במקום שבו אני יכול לראות את שתי הקצוות, אך ללא הצורך בדרמה או התפרצויות.


עקרון הביטוי והתקשורת

זה אחד הכלים החשובים ביותר עבורי. הצורה שבה אני מפעיל את כל הפעילות שלי היא דרך הכתיבה והלינגוויסטיקה, צורות הביטוי, התנסחות ורפרטואר התיאורים שהשפה מאפשרת. אם הגרון מדבר בצורה כנה דרך הלב, התדר רוטט בצורה שחוצה את המילים, מעניקה לכל מילה משמעות וויברציה שיכולה לשנות לאנשים את החיים. כמובן שכל ביטוי מחוץ לחוויה שלכם צריך להילקח בערבון מוגבל. האחריות על מסע הגילוי והחקירה היא עליכם ולא על אחרים שמציעים מידע.


אלה העקרונות שדרכם אני תופס את המציאות

ולפיהם אני משתדל לסנכרן את הפעולות שאני מוציא מעצמי.


כל המידע והכלים שליקטתי דרך העקרונות שדרכם אני חי - בהכשרה דיגיטלית אחת,

שמרכזת את המידע והמיומנויות שעזרו לי לצמוח,

כל מה שריפא אותי, גרם לי להתפתח ולעצב לעצמי עקרונות ומציאות.

היום כל זה מופיע, נגיש וזמין עבורכם מכל מקום.


מהניסיון שלי בעבודה עם אנשים,

לימוד ותרגול של המידע והמיומנויות האלה,

מוביל לשינויים מהותיים בתפיסה ובהכלה הרגשית בקצב מהיר,

הרבה פעמים להפתעתם של המלווים שמגיעים אלי.

המסע שעברתי על עצמי מוביל לטרנספורמציה הדרגתית, טבעית ובלתי נמנעת,

אבל גם אז - כל מידע כזה עובר דרך כל העקרונות שכתבתי מעל.

קחו הכל בערבון מוגבל, גם את המילים האלה.

תתנסו בצורה ישירה עם המידע מבלי להזדהות רגשית,

תראו איך המציאות מגיבה ומה היא מזמנת עבורכם.


המטרה של ההכשרה הזאת,

היא לספק לכם את כל הידע שצברתי,

על מנת שגם אתם תוכלו ליצור את עקרונות החיים שלכם

ולחיות דרכם בצורה הכנה והאותנטית ביותר,

תוך כדי זה שאתם עוזרים לאנשים אחרים,

נותנים ערך לעולם, נותנים ביטוי לאמת שלכם,

שומרים על נעימות חיצונית ופנימית,

משחררים דפוסים וחסמים רגשיים,

מקרינים אור של הכלה, איחוד ואינטגרציה.

התכנית כוללת כרגע 14 מודולים שבונים תודעה ומערכת חדשה בהדרגה,

עם 140 שיעורים הפרוסים על 55 שעות לימוד שזמינים לצפייה ותרגול כבר עכשיו.

 

אנחנו מזמינים אתכם להגיע ולהתנסות בסדנאות ההתנסות שלנו,

לשמוע על תהליכי הליווי האיישים שלנו,

להצטרף לתוכנית הדיגיטלית שלנו,

או ללמוד עוד על השיטות שלנו.38 צפיות
bottom of page