top of page

תובנות על קארמה, דהרמה, הקשר לחיים קודמים ורצון חופשי

כשאנחנו מכינים את עצמנו לקראת ירידה לגלגול נוסף על כדור הארץ, התכנון של מהלך החיים, הנשמות שנפגוש והאתגרים שנעבור, הוא אינו עניין של מה בכך. כל מערכת יחסים משמעותית היא חוזה עבור שיעורים, כמו שכל סיטואציה או נסיבות או קונפליקט שאתם חווים במהלך החיים, אלה רק מטאפורות ומניפולציות שנועדו עבור ההתעוררות שלכם.


היקום זומם בעדכם, דרך משברים, אתגרים, טרגדיות וחוסר נוחות. משמע, כל ההתרחשויות ברובד התלת מימדי, הם סימנים ורמזים שמגיעים דרך הדרכה נשמתית, אבל עם קאץ' מאוד בסיסי: אתם לא תזכרו את התכנית הכללית, אלא רק אם תבחרו לקחת אחריות ולהתעורר להכוונה הזאת, מאחר שזו השפה של המציאות והמדריכים, ועד שאנחנו לא נהיים מודעים לסימנים בחוויה הפנימית שלנו, קל מאוד להישאב למטריקס ולא לזכור את המשמעות האמיתית שבגינה הגענו לכאן.


אמנם הגענו לגלגול אנושי נוסף עירומים וחסרי זכרון, ומתוך עיניים מדעיות, בצורה רנדומלית, אל תוך גוף של תינוק שאינו יודע ולא ידע שום דבר, מעבר למידע שיקבל במשפחה, בחברה ובתרבות שאליה הוא הגיע.


וזה נכון. בתור אגו, בתור אווטאר או חליפת חלל, אין לנו שליטה על מהלך החיים ברמה שחלקנו אוהבים להאמין. בתור אגו אנחנו לא בוחרים איפה להיוולד, לאילו הורים, באיזו תקופה, לאיזו מדינה, מה תהיה התרבות, האקלים, הכלכלה. אנחנו לא יודעים מתי אנחנו נפגוש את האנשים המשמעותיים בחיים שלנו או מתי אנחנו נשמע מילה שתעיר בנו רעיון ויצירה חדשה. אנחנו גם לא יודעים האם בני הזוג יפרדו מאיתנו, או מתי כל אחד מהקרובים שלנו יחלה או ימות.


אנחנו לא שולטים על החלטות הממשלה, על מלחמות באזור, על דעת קהל, על התעמולה, ומתוך חוסר מיומנות בניהול המכניזם הפנימי שלנו, רוב האנושות גם לא יודעת להפעיל בצורה מודעת או להשפיע על תהליכים אוטונומיים, איזון כימי, הפרשת הורמונים תקינה, מה שאומר שרוב החוויה נשענת על דפוסים רגשיים שמושפעים בהתנהלות לא מודעת.


בתור נשמה לעומת זאת, אנחנו בחרנו את כל התופעות ומערכות היחסים מראש. זה לא מקרה יוצא דופן שנשמה תבחר להיות יריב או מקור של קונפליקט עבור נשמה אחרת שקרובה אליה מאוד, עבור תיקון ושיעורים.


וכאן מגיע נושא של קארמה ודהרמה.


תובנות על קארמה, דהרמה, הקשר לחיים קודמים ורצון חופשי

קארמה משמע פעולה. קארמה היא מצבור או בנק של תדרים אנושיים, שאותו צברנו בחיים האלה ובמיוחד בחיים הקודמים, דרך פעולות שהוצאנו מעצמנו, בין אם הם היו דרך תדר חיובי ועזרו לאנשים, או דרך תדר שלילי ואז פגעו באנשים.


כל פעולה דרך מנעד של פחד, כעס, גאווה, אומץ, קבלה או אהבה, תיצור קארמה מסויימת שצריך לאזן ולשחרר, כדי לסיים את בית הספר האנושי.


אם למשל אתם פוחדים למות בצורה מסויימת שאין לה קשר לגוף הנוכחי, אם יש בכם פוביות שאתם לא יכולים להסביר, או שתדרית אתם לא מסוגלים להסתדר עם בן אדם משמעותי בחוויה שלכם, יש סיכוי גדול שזה קורה בגלל חוויות של חיים קודמים וקארמה.


כשיוצא לי לקחת מלווה לחיים קודמים, באותו הרגע הוא יכנס לתוך הפרסונה של אותה הדמות, ויחווה אמוציונלית את האפיזודה שהוא נחשף אליה. שם אנחנו יכולים לגלות קשרים של קארמה, עם אנשים שהיו או לא היו בזמן המוות, או כאלה שהיוו אתגר, ובמיוחד מי הם אותם האנשים שאיתם היה קונפליקט בחיים הקודמים, ואיזה תפקיד הם משחקים בתיאטרון ובדרמה של הגלגול הזה.


כל קונפליקט או נסיבות או תופעה שמגיעה אליכם, הם לא רנדומליים אלא נבחרו בקפידה כדי לנער אתכם, לשנות, להתמיר ולגרום לכם ליישם שיעורים ואבולוציה נשמתית.


אם אנחנו לא יכולים או מוכנים להכיל שאנשים ונסיבות אלה רק מטאפורות של שינוי עבורנו, אנחנו נשרוף הרבה זמן ואנרגיה בהתנגדות או בניסיון לשלוט על החוויה החיצונית, תחת מציאות שבה 95% מכל מה שמתרחש, לא קורה בדרך שבה אתם רוצים.


אנחנו מתחילים לזהות את הסימנים, רק כשאנחנו מאפשרים לעצמנו להתכנס, ולהתחיל לחוות את החיים שלנו דרך שחרור התניות, תכנות חברתי, תעמולה, טראומות, דעות קדומות, אידיאולוגיה וזהות. כל אלה הם כמו ערפל כבד שמדביק אותנו לעמדה קונפורמיסטית, מסתיר את כל האמת, המידע והויברציות החיוביות, וגורם לאנשים להתבצר בתוך האמונות שלנו מבלי להשאיר פתח להרחבה או שיפור.


שחרור מהתניות ופתיחת הקונדליני, מאפשר לנו להיכנס לפרספקטיבות של תפיסה לא לינארית, שדרכה אנחנו יכולים לשחרר את הקארמה האנושית מהר יותר. עד שהרובד הזה לא נפתח, נשמות ממשיכות להתגלגל חיים אחר חיים, דרך אותן הטעויות, אותו המנעד הרגשי, ואותה ההחמצה הנשמתית לאחר סיום הגלגול, עם הידיעה שהם יצטרכו לעבור את כל אותם השיעורים פעם נוספת.


קארמה זו הדרך של המדריכים לאזן אותנו כדי ליצור אבולוציה, וזו הסיבה שהגלגולים בתוך כדור הארץ הם כל כך קשים, דחוסים ומאתגרים. לכאן מגיעות נשמות שרוצות התפתחות מואצת. לנשמה לא ממש משנה האם הגוף יקבל חבלה במהלך החיים, אם זה בא לשרת את ההתקדמות שלה לעבר המקור.


דרך פרפסקטיבה מטאפיסית כזו, אנחנו נהיים מודעים לכך שכעס כלפי גוף גאומטרי חיצוני לגוף או כעס פנימי זה אותו הכעס. ואם זה אותו הכעס, הוא ישפיע באותה הצורה על החוויה הפנימית, לא משנה עם יצאנו מפסידים או מנצחים בקונפליקט או ב"מטאפורה" שניסו להקרין לנו כשיעור.


אם אנחנו מאפשרים לעצמנו רק מנעד דל של תדרים רגשיים נמוכים, זה מייצר מחשבה, תגובות ותהליכי קבלת החלטות שמקושרים לאותם התדרים, וכמובן שגם יוציאו פעולות באותה האיכות, ואלה באופן בלתי נמנע ייצרו עוד קארמה ועוד מעגלים שנצטרך לשחרר, בחיים האלה או בחיים הבאים.


יש לנו 4 סוגים של יוגה עבור התעוררות רוחנית. באקטי יוגה - היוגה של ההתמסרות והשירות ג'נאנה יוגה - היוגה של האינטלקט. העמקה פנימית ותיקונים דרך תובנות קרייה יוגה - היוגה של האנרגיה, לדעת למנף את האנרגיה ולהשתמש בה עבור ריפוי וטרנספורמציה. 3 הסוגים האלה נפתחים בנו במסע ההתעוררות.


הסוג הרביעי זו היוגה שאותה רוב האנשים מיישמים בצורה לא מודעת, והיא קארמה יוגה - ההתעוררות שאנחנו מיישמים דרך הפעולות שלנו. וכך אנחנו מייצרים עוד ועוד קארמה שאותה אנחנו צריכים לפתור ולתקן, וממנה אנחנו צריכים לפרוח ולהתפתח. אבל מתוך מצב לא מודע זה עניין לא פשוט בכלל, מאחר שהאגו לא אוהב קונספטים רוחניים שבהם הוא רק כלי. האגו יודע רק להזדהות ולהתנגד ולא לראות את התמונה הגדולה.


אם האגו נמצא בשליטה מוחלטת, רמזים, סימנים, הכוונה ומטאפורות, כל אלה יעברו מעל הראש, והמטאפיסיקה של התיאטרון תישאר נעולה עד להתעוררות כלשהי במסע.


אבל אנחנו לא מביאים איתנו רק קארמה לכל גלגול. יש לנו גם את הצד השני של המטבע, וזו הדהרמה. אם קארמה אלה כל השיעורים והקונפליקטים שצברנו במסע הנשמתי, דהרמה אלה כל המיומנויות, הידע, הבינה והבגרות שהגענו אליה באבולוציה הנשמתית שלנו.


האם יצא לכם לתהות למה יש אספקטים מסויימים בחיים שלכם, שאתם יכולים לבצע ללא שום מאמץ? אולי אתם יודעים לדבר טוב, לצייר, מוסיקה או נגינה באים בקלות, יכולות מתמטיות, יכולות ריפוי, יכולות תקשור, יכולות מגע, מחשבה, יצירה. האם אתם באמת חושבים שקיבלתם את כל היכולות האלה בצורה רנדומלית?


דהרמה אלה המיומנויות והערכים שאנחנו אוספים במהלך החיים, זו האבולוצה האמיתית שדרכה אנחנו יכולים להקרין אור לעולם. אז כשאנחנו מגיעים לכדור הארץ או לפלנטה אחרת עבור גלגול, יש לנו סט של קארמות לשרוף ודהרמה חדשה להטמיע.


נשמתית אנחנו מייצרים וריאציות שונות של חוזים, כדי שנוכל להתעורר לקארמה ולדהרמה בזמן שאנחנו הגוף אנושי, ולהניע שיעורים ולימוד נוספים.


הרצון החופשי שאותו אנחנו יכולים ליישם בזמן שאנחנו בגלגול אנושי, הוא בצמתים ומוקדי החלטה המפוזרים בכל רגע נתון, ובכל רגע נתון אנחנו יכולים לעשות שינוי כלשהו שישפיע על כל החיים שלנו, או לחילופין להמשיך באותם הדפוסים המחזוריים שאליהם אנחנו רגילים ובתוכם אנחנו כלואים מנטלית ורגשית.


בשלב כלשהו במסע הרוחני, אם הנשמה והמדריכים מזהים שאין שיפור או חתירה לשינוי כלשהו, הם יתחילו להקרין תופעות יותר אינטנסיביות כדי לנער את התודעה של המתגלגל. לכן אם אתם מזהים שיש אספקט מסוים שחוזר על עצמו דרך תופעות או אנשים, כמו למשל אותם המאפיינים שאתם מזמנים במערכות יחסים דרך אנשים שונים, תהיו מודעים לכך שמנסים לסמן לכם על שינוי שאתם צריכים לעשות.


כדי לתקן קארמה ולעבור את השיעורים בהצלחה, אנחנו צריכים להתחיל תהליך של קריסה אגואית ופתיחת השערים הרוחניים. פרקטית זה אומר שאנחנו צריכים לשחרר טראומות ודפוסים שיאפשרו לנו בהדרגה, להכיל רגשית את כל מה שלא הצלחנו להכיל לפני, כמו למשל לבקש סליחה, להשלים, לקבל, להוציא לפועל מיזם, אמנות או רעיון, לקבל את האומץ לחיות בצורה שאתם רוצים לחיות, עבור זה אנחנו צריכים ריפוי רגשי אמיתי, שישחרר את הדחיסות הטראומטית ברקמות ובמרכזים האנרגטיים.


כדי להטמיע דהרמה, אנחנו קודם כל צריכים ליצור לעצמנו פניות ולשחרר את ההישרדות מהמערכת. זו הצורה שבה אנחנו נוכל באמת ללמוד ולהטמיע ערכים חדשים בתוך המערכת.


כך או כך, בגלל שהחיים שלנו נחווים דרך רפרטואר רגשי, ובגלל שהסטנדרט הרגשי אחראי על כל איכות כל הרבדים המנטליים והפיסיולוגיים, השריפה של הקארמה והאבולוציה של הדהרמה, מתבצעים דרך עבודה רגשית, שבה אנחנו מקלפים את שכבות האגו, עלה אחר עלה, מעלים את הויברציה, וזוכים ליכולות תודעה, מידע וריפוי ככל שאנחנו מתקדמים במסע.


כשאנחנו נמצאים בשלבים מתקדמים של קילוף השכבות, עולה בנו המודעות והתגלית לכך שבסיום הקילוף, אנחנו נגלה את הטבע האמיתי שלנו, מעבר לגוף, חלל או זמן, זה השלב שבו אנחנו יוצאים מהגוף דרך סהמהדי, או דרך סיום הקארמה של אותו הגלגול.


 

אנחנו מזמינים אתכם להגיע ולהתנסות בסדנאות ההתנסות שלנו,

ללמוד עוד על השיטות שלנו,

או לקבל עוד פרטים על הליווי האישי של בית המימד הפנימי.

גיל גייחמן ודור שמאי בנהר הירדן

13 צפיות
bottom of page