top of page

4 סימנים לכך שהאינטלקט מכשיל אתכם

אינטלקט מול רגש ואינטואיציה - ואיך זה קשור לשפע טרנספורמציה רוחנית?


קבלת החלטות יכולה לזרום משני מוקדים שונים:

  1. ניתוח אינטלקטואלי, לוגיקה, הגיון חברת

  2. רגש ואינטואיציה


כשהתפיסה היא סביב האינטלקט, זה אומר שאנחנו נותנים להיגיון ולוגיקה לנהל את החוויה שלנו. ללוגיקה ומחשבות יש בעיה מאוד גדולה מאחר שהאינטלקט פועל תמיד סביב הרגש ולא להיפך. אם אנחנו נמצאים בסטנדרט רגשי של חרדה ופחד, כל הפילטר של המציאות, וזה כולל מחשבות, תגובתיות ופעולות, הם כולם יהיו מתוך חרדה ופחד, וזה אומר שאתם לעולם עיוורים לדלתות, שפע והיזדמנויות. זה לא שהם לא נמצאים במרחב, אתם פשוט תופסים את המציאות בצורה כזו, שאתם לא מודעים אליהם. הסימנים אינם נגלים.


המציאות מקרינה את עצמה רק דרך התדר הרגשי, אחרי הכל, אתם פלט של ויברציה בכל רגע נתון.


קבלת החלטות סביב האינטלקט, משאירה אותנו במקום של חיים קונפורמיסטיים, חסרי סיכונים או סיכונים שלא מחושבים נכון. הפחד מלעשות צעדים שמשנים את החיים, מעפיל על כל חלום או תשוקה נסתרת.


אינטואיציה רגשית לעומת זאת, תעניק גוון אחר של חוויה, מאחר שהחלטות שמתקבלות על סמך רגש, ואני לא מדבר על החלטות אימפולסיביות שמתבצעות עקב דרמה או מצב נפשי מעורער, אלא החלטות קריטיות מתוך אינטואיציה אותנטית, כזו שדרכה אנחנו מקשיבים ללב שלנו, והוא מנווט עבורנו מה יותר נכון.


זה תמיד שם עבורנו, אבל לרוב, אנשים בוחרים להתעלם לכאורה מהרגש, (זה לא שזה באמת קורה, הם פשוט מנמיכים עוד יותר את הסטנדרט של התדר הרגשי) ולפעול רק מתוך הגיו אינטלקטואלי. ההגיון האינטלקטואלי תמיד מראה לנו את הדרך הבטוחה יותר לישרוד. הישרדות אמנם תשאיר את האורגניזם פועל ולא מאויים, אך זה לא ייצור שום גירוי בחוויה, בזמן שצמיחה וטרנספורמציה קורים, רק אחרי שאנחנו מתגברים על קונפליקט משמעותי.


איך אנחנו נזהה שהאינטלקט מתחיל להכשיל אותנו? מהן נורות האזהרה שאילהן אנחנו צריכים להתייחס מיידית, כשהאגו מתחיל לחשוב, להגיב ולקבל החלטות?


אני אתן כמה דוגמאות מהחיים. סימנים שכולנו פוגשים לאורך החיים. מצבי מפתח בחיים, שדרכם אנחנו מניעים את המציאות שלנו. אתם תוכלו לבחון מחדש החלטות שקיבלתם בעבר, לעשות עם עצמכם חשבון נפש, ואולי לבחור לפעול אחרת בפעם הבאה שזה קורה לכם.


1. "אני צריך אישורים תעודות כדי שאוכל לעשות את מה שאני אוהב"


זו טעות אינטלקטואלית נפוצה. אנחנו יוצרים לעצמנו תיווכים קטנים ויעדים מטאפיסיים, שגורמים לנו לדחות עוד ועוד את החלומות שלנו, הרי הדבר הקל ביותר להתחמק ממנו, אלו האספקטים הכי קשים שאנחנו צריכים לשנות בעצמנו.


איסוף של תעודות ואישורים מבחוץ לא יסתיים אף פעם. הפחד מלהתייצב מול האתגרים הכי גדולים שלנו, יכול בקלות לגרום לאנשים להיות סטודנטים נצחיים, שאוספים עוד ועוד מסמכי אישור וכלים אבל אף פעם לא מביאים אותם לכדי ביטוי, לא בחיים האישיים ולא במקצועיים.


בפועל, כשתעשו קודם כל את מה שאתם אוהבים, אז אתם תיצרו את התעודות שלכם בצורה כנה יותר. אתם לא תחכו לאישור כדי לעשות את האמנות או המיזם שלכם, ובזכות האנרגיה הזאת, אנשים ירגישו את הויברציה ויפנו אליכם בצורה עצמאית, מבלי שתצטרכו אי פעם ללחוץ או לשכנע.


לא היה אדם אחד שהגיע אלי אי פעם, שביקש לראות תעודה. רק אחוז קטן מהלקוחות שואל בכלל אם יש לי תעודות כלשהן. מה מה כן רוצים לשמוע? הם מתעניינים במסע האישי שלי, ואיך הגעתי לעשות את מה שאני עושה.


אז כשאתם עושים את מה שאתם אוהבים, מתוך אהבה, כנות ואותנטיות, כשאתם נותנים ערך מתוך תדר כזה, אתם מייצרים תעודות רוחניות, והאנרגיה הזו מתמזגת אל תוך התדר של כל מי שנחשף אליכם. שום חתיכת נייר בחיים לא תחליף את זה.


2. "כשאני אצליח אני אהיה שמח ורגוע"


אין כמו הדמיון הקלאסי, של לשבת בחוף ים טרופי עם כוס קוקטייל בצבע זרחני ומטריה קטנה, רגל על רגל ובמצב של מנוחה מוחלטת. "אבל רק כשאני אצליח" או "רק כשאצא לפנסיה". הויזואליזציה הרומנטית הזאת לא קורית אף פעם.


מה שקורה בפועל, זה שאנחנו סוחבים את הרגש שלנו לכל מקום, ולכן אם אתם מקשיבים רק לאינטלקט, הוא בדרך כלל לא ימחיש לכם או יביא אתכם לחוות את החלומות שלכם, מאחר שבכל רגע נתון, יש מאה דברים חשובים יותר לעשות, ולמי יש זמן בכלל לחשוב על חופשה בתוך כל הלחץ הזה?


אם אנחנו לא יודעים איך לאזן את עצמנו רגשית אנחנו אף פעם לא נחווה את אותה הנירווה המיוחלת. וזה לא קשור לכסף, אלא לעובדה שדרך לחץ ומתח, אנחנו פשוט לא מחווטים לחוות שקט.


אבל הדבר המשמעותי ביותר בהטיה האינטלקטואלית הזאת, היא שקשה מאוד להצליח דרך פילטר של פחד וחרדה. זו בדיוק הסיבה שרוב האנשים לא מצליחים. זה לא בגלל שהם יודעים פחות תוכן או זוכרים פחות מידע, הכישלון מונע בעיקר מהפחד מלעשות צעדים. הרגש שלהם לא מאפשר להם לראות הזדמנויות ולנצל אותן.


אז מאיזה מקום יהיה קל יותר להצליח? רק כשתשחררו את האורגניזם שלכם מתחושה של איום תמידי. אתם לא תהיו שמחים כשתצליחו.. גם אם תצליחו. אתם כן תצליחו אם תביאו את עצמכם למצב שבו אתם שמחים.


מתוך פעילות רגועה ושקט, אנחנו נקבל את ההחלטות המודעות ביותר, אנחנו נגיב באופן רך ונפעל בחן. כשאנחנו רגועים אנחנו הרבה יותר פרודוקטיביים ואפקטיביים. אנחנו לא צריכים להתעסק בכאבי עבר או חרדות מהעתיד, אנחנו כאן ועכשיו לחוות. רוצים להצליח? סדרו קודם כל את המערכת הרגשית שלכם, היא האחראית לכל המציאות שמוקרנת לכם.


אישה תופסת את הראש מרוב סטרס


3. "אם אלחץ חזק יותר - זה יעבוד טוב יותר"

זו אשליה שכיחה שנכונה לזוגיות, עסקים או מכירות. התחושה שאנחנו צריכים לעבוד קשה עבור דברים, להפעיל לחץ ולשמר את מה שיש לנו כמה שיותר חזק. זו עמדה מאוד קשה לחיות על פיה, מאחר שהמציאות תמיד מלמדת אותנו אחרת. תזכרו שהאימון העיקרי ברוחניות, זה הרוך.

א. שימו לב שבחיים קל מאוד לפעול מתוך דרמה, לצעוק, לריב. מערכת ההישרדות שלנו מחווטת ללחימה ובריחה, ולכן כשאנשים מרגישים מאויימים או נכנסים למצב של מתח לא מווסת, הם מתחילים לשלוף ציפורניים, ואני לא מדבר על איום פיסי. מצבים כאלה יכולים לקרות בכל וויכוח קולני, שבו כל צד בטוח שככל שהוא יצעק חזק יותר, כך הוא יהיה צודק יותר, או תגובות אימפולסיביות מול בני משפחה, קולגות או חברים שפשוט מעצבנים אתכם באותו הרגע.


לצעוק זה קל, לריב זה קל. האימון האמיתי הוא לא להביא את עצמכם למצבים כאלה. אם תצעקו חזק יותר, זה לא אומר שיקשיבו לכם. אתם פשוט מזמנים לדו קרב, את זה שינסה לצעוק חזק יותר. לא תהיה שום הארה ברגעים כאלה, לא ספיגת מידע חדש, לא תובנות.


ב. בזוגיות זה מתבטא בכך שאנשים מנסים לשמור על בן או בת הזוג, במתכונת של מגבלות וחומות, שנועדו לכאורה לשמור עליהם ממצב פיתוי או בגידה, "אל תפגש עם נשים אחרות" / "אל תפגשי עם הידיד ההוא" / "אל תלך לראות חברים" אך באותו הזמן, בזכות ההגבלות ששמות את בני הזוג בתדר של כעס ותסכול, הם מייצרים בדיוק את אותו הפוטנציאל שממנו הם פחדו.


כל דחיפה חזקה תיצור כח נגדי שחוזר בדיוק באותה העוצמה.


ג. בעסקים זה ניכר במיוחד במצבי לחץ, שבהם בעלי העסק מנסים למכור את המוצר תוך שיווק אגרסיבי ומסעות שכנוע, בזמן שהם נשענים על כל הטכניקות של "טיפול בהתנגדויות", ראפורט, תסריט מכירה, או כל כלי אחר שהם למדו אצל מנטור עם תכנית מוזהבת.


בפועל, לקוחות שאתם מדברים איתם, מרגישים מיידית או תוך כמה רגעים האם אתם מציעים משהו אותנטי, או שאתם פועלים מתוך לחץ. הלחץ מייצר שינויים וויברציות מינוריות באופן הניסוח, הצליל, הטונציה, ואפילו ההרגשה הכללית שיש לבן אדם מולכם. אנשים מאוד רגישים לסימנים הקטנים האלה. הם לא מודעים לרוב למה הם מתחברים או לא מתחברים אליכם, מאחר שכל הסימנים האלה מתקבלים בתת מודע שלהם מתוך התת מודע שלכם. זו השפה האמיתית. זו התקשורת הכנה ביותר שמתרחשת, מתחת למעטפת המילים והצלילים שאנחנו מוציאים מהגרון.


4. "אני לא אעשה את מה שאני אוהב (עסק / אמנות / מיזם) כי עסקים זה לא יציב. עבודה קבועה מספקת לי ביטחון"

Wrong.

ואפשר להיות עדים לכך בשנה האחרונה. אין באמת ביטחון בעבודה ומשכורת קבועה. והמשכורת עצמה? משכורת היא סם שגורם לכם להתרחק מהחלומות שלכם. זה האופן שבו אתם מוכרים את השעות של החיים שלכם, תמורת חזון של אנשים אחרים.


עסק או אמנות הם סיכון, אבל הם יאיצו את האתגרים האמיתיים של החיים שלכם למקומות שלא חשבתם שקיימים. בעסק או אמנות אין שום וודאות, אך התגמול על צליחת האתגרים הרגשיים הוא גדול יותר, גם באספקט הרוחני וכמובן גם בכלכלי.


כסף אתם יכולים לעשות מכל דבר. עד היום מכרו לכם כל מיני שיבוצים לכל מני משרות, אבל כשאתם יוצאים מתוך הקופסה הזאת, אתם תשימו לב שכל מה שמונע מכם לעשות צעדים לקראת החלומות, זה רק העולם הרגשי הפנימי, אחרת - כל מה שאתם צריכים כדי ליצור כבר נמצא כאן. יש לכם את כל הכלים לעשות כל מה שאתם רוצים. אם תהיו רגישים יותר לאינטואיציה הרגשית, המציאות אפילו תרמוז לכם מה אתם צריכים לעשות עם עצמכם באמת.


אל תצפו ששינוי יקרה, מכך שאתם לומדים עוד קורס, מתלבשים בסטייל שונה, או מנסים להיראות כבטוחים בעצמכם. זה הכל משחק. אתם לא תהיו פתרון טוב עבור אנשים אם אתם עדיין בעיה עבור עצמכם.


הערך האמיתי שהעולם יחווה מכם ערך אמיתי, היא שתתחילו לעבור טרנספורמציות פנימיות. ככל שאתם משחררים יותר טראומות, יותר מאוזנים, יותר שקטים, יותר רכים, יותר מודעים, כך המציאות מרוויחה מכם, כך אתם מבטאים את עצמכם בצורה המלאה ביותר.


האינטלקט זורם סביב הרגש, ולכן העבודה שלנו היא לא על נטרול התנהגות או מחשבה, אלא שינוי הרגש שדרכו ההתנהגות והמחשבות נוצרות. המקור שממנו אתם פועלים באמת.


אם יש לכם אתגרים שאתם נמנעים מהם, רגש וכאב לא פתור שמשפיע על הכל, תקיעות שלא מאפשרת לכם לגעת בזוגיות, שפע או שקט זה הזמן להפסיק להתחבא, להדחיק, להימנע, לברוח או לתרץ, ולהתחיל להסתכל לעבודה האמיתית שאתם יודעים שאתם צריכים לעשות - בעיניים.


 

אנחנו מזמינים אתכם להגיע ולהתנסות בסדנאות ההתנסות שלנו,

ללמוד עוד על השיטות שלנו,

או לקבל עוד פרטים על הליווי האישי של בית המימד הפנימי.

גיל גייחמן יושב בבית קפא וקורא

צפייה 1
bottom of page